Witczak Krzysztof

Dane świadka

13/03/1949
Nazwisko i Imię: Witczak Krzysztof
Witczak Krzysztof
Słowa kluczowe:
Organizacje:
Obszar działania:

Biogram

Krzysztof Witczak

Urodzony 13.03.1949 roku we Wrocławiu.

Jego ojciec był żołnierzem Wojska Polskiego, Bral udział w Bitwie Kijowskiej oraz Bitwie Warszawskiej, następnie należał do korpusu Ochrony Pogranicza. Potem był w Armii Krajowej.

Jego mama była przed wojną nauczycielką, uczyła w gimnazjum. Mamę wraz z dwójką dzieci (starsze rodzeństwo Krzysztofa) zesłano na Sybir.

Stan wojenny , zajmował się łącznością radiową, podsłuchiwał Służby Bezpieczeństwa oraz milicję). Rozprowadzał otrzymane gazetki u siebie w pracy. W sierpniu SB  zabrało go  z zakładu pracy na 48 godzin Itak jeszcze trzy czy cztery razy był zabierany. Gdy został zwolniony z pracy zaczął pracować w Ośrodku Badawczo Rozwojowym Spomasz , tutaj przyszli do pracy i dali mu powołanie do jednostki wojskowej w Rawiczu. W jednostce wojskowej w Rawiczu był trzy miesiące i tutaj poznał ludzi z  którymi później współpracował. Po wyjściu z jednostki wojskowej znowu zajmował się kolportażem. Zajmował się nadajnikiem radia Solidarności Walczącej, pracował czy SB nie grozi wszystkim działaczom. W 1983 roku poszedł do pracy do Poltegoru, to był zakład bardzo Solidarnościowy. Zajmował się nadawaniem w radiu i telewizji.

Na przełomie 1984 /1985 roku spotkał osobiście Kornela Morawieckiego i wtedy złożył przysięgę.

— Nagranie filmowe wywiadu ze świadkiem dostępne na życzenie —

.


Multimedia - audio