Kirejczyk Paweł

Dane świadka

08/09/1966
Nazwisko i Imię: Kirejczyk Paweł
Kirejczyk Paweł
Słowa kluczowe:
Organizacje:

Biogram

Paweł Kirejczyk urodził się 8 września 1966 r. we Wrocławiu. Gdy powstała Solidarność, miał 14 lat. Już w okresie szkoły średniej czytał prasę podziemną. Działalność opozycyjną zaczął w 1983 r., w wieku 17 lat. Pewnego dnia poznał Barbarę Sarapuk, która organizowała druk Solidarności Walczącej (dalej: SW). Wyraził chęć dołączenia do prowadzonych przez nią działań, w związku z czym umówili się na spotkanie następnego dnia. Przyszła do niego do mieszkania (a mieszkał z rodzicami) w niedzielę o 8.00 rano, do domu, na rozmowę zapoznawczą.

Od tamtej pory drukował dużo i na wielką skalę. Zajmował się też kolportażem. Najpierw działał w grupie pani Basi, z czasem prowadził swoją. Poza strachem odczuwał zainteresowanie, bo w swej działalności spotykał niesamowite osobowości. W opozycji był do końca lat 80.

W 1986 r., po skończeniu technikum, podjął dobrze płatną pracę a potem rozpoczął studia , które trwały 10 lat. W tym czasie założył rodzinę; pojawiły się dzieci. W związku z tym działalność opozycyjna w naturalny sposób wygasła (przestał mieć na nią czas).


Multimedia - audio